Vážený pane Krause,
 
jak jste dnes informoval prostřednictvím stránek internetového serveru Lupa.cz (www.lupa.cz), objevila se včera, 13. 2., v 19.03 h. na našem serveru HotLetter.cz (www.hotletter.cz) titulní stránka, jak je nyní k dispozici na adrese http://www.root.cz/data/www.hotletter.cz/www.hotletter.cz.png.
 
Zasílám vám oficiální prohlášení naší společnosti CP Online, a. s., provozovatele služby HotLetter.cz, k této události.
 
Brno, 14. 2. 2003, 12:45 h. - Společnost CP Online, a. s., provozovatel služby HotLetter.cz, odmítá dohady o údajném napadení tohoto serveru hackerem. Nedošlo k úniku citlivých dat našich klientů a server je i nadále zabezpečen dle našeho nejlepšího přesvědčení a s využitím všech nám dostupných informací.
 
Dle nyní dostupných informací nedošlo k odcizení či dokonce zneužití citlivých informací (jako e-mailové adresy nebo údaje o klientech služby), ale výhradně k umístění jednoho HTML souboru, který změnil obrazový obsah zobrazený při přístupu na internetovou adresu www.hotletter.cz.
 
Změna titulní stránky, ke které došlo včera ve večerních hodinách, byla provedena prostřednictvím aktivního a funkčního uživatelského účtu (dveří k serveru) s pomocí funkčních přihlašovacích údajů (klíče ke dveřím). Tyto přihlašovací údaje měl k dispozici náš technologický partner provádějící servisní zásahy v softwarové infrastruktuře tohoto systému.
 
Důvody a příčiny zneužití tohoto uživatelského účtu nyní šetříme. Uznáme-li to za vhodné, podáme v této věci a v zájmu plnění našich závazků vůči našim obchodním partnerům a klientům trestní oznámení na neznámého pachatele.
 
V případě jakýchkoliv otázek mě můžete kdykoliv kontaktovat.
 
S přátelskými pozdravy

............................................................
Dalibor Kalab, CP Online, a. s.
Manazer internetovych sluzeb
Sadarska 1, 624 00 Brno - Komin
Tel.: 538 706 414, Fax: 538 706 445

www.centralazajezdu.cz / www.cponline.cz / www.flashfun.cz
www.hotletter.cz / www.hyperlink.cz / www.levna-auta.cz
www.uzdroje.cz / www.volna-mista.cz / www.wif.cz